Gelecek, hayat, teknoloji ve müzik üzerine notlarım ve düşüncelerim.

Yazıya başlamadan önce sadece iphone ile gece kulaklığımı takarak müzik döngülerini birleştirerek yaptığım, yaparken de epey bir deneme yaptığım tamamen doğaçlama ve dinleyerek öngörerek yaptığım bir kayıtı paylaşayım.

İlk olarak uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

‎Launchpad: Make & Remix Music
The original Launchpad — Make & Remix Music. Enter an inspiring world of music creation and remixing on your iPhone & iPad. 8 free soundpacks included. Hundreds more available, updated weekly. Launchpad is the original number-one app for making and remixing electronic music. Instantly combine beats…

Launchpad Nedir?

Öncelikle Launchpad, ister kendi sesleriniz, ister de hazır bankaları kullanarak müzik döngüleri ile üretim yapabileceğiniz bir uygulama.

Uygulama içerisinde kendi mağazasından bir çok hazır sete rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz, tabi bu setlerden özgün, kişisel bir çok varyasyon yapmanız da mümkün. Ya da splice vb. ses bankası satın alabileceğiniz bir aracı uygulamadan ses satın alıp içeriye aktarabiliyorsunuz, tabi biryerden almanıza gerek yok, tamamen kendi ürettiğiniz, kayıt vb. materyalleri de içeriye gömebilirsiniz. Bu özelliği paralı, satın alma yapmanız gerekiyor.

Uygulamada ses bankanızı oluşturduktan sonrası ise tamamen üretici olarak sizin keyfinize kalmış.

Davul, bas, melodi ve Fx varyasyonlarını senkronize bir şekilde çalıştırabilir, ortaya anlamlı bir ürün verebilirsiniz. Benim şimdiye kadar denediklerim arasında en pratik olanı, hazır ses ve müzik bankaları da epey standartın üstünde.