Gelecek, hayat, teknoloji ve müzik üzerine notlarım ve düşüncelerim.

  • Newton (Kapanıyor)
Newton - Supercharged emailing on iOS, Android, Mac & Windows
Newton supercharges your email with powerful features like Read Receipts, Send Later, Snooze & more. Works with Gmail, Google Apps, Exchange, Outlook, Office365, iCloud, Yahoo & IMAP.

Newton mail uygulamasını yalnış hatırlamıyorsam geçen sene tekrar sahalara döndüğü için epey bir sevinç ile karşılamış, ve en ucuz alabileceğim yol olan Android Google Play store'dan senelik satın almıştım.

Ne kadar üzücü ki, bu uygulama tüm platformlarda senkron çalıştığı için de, iCloud, Gmail & Outlook ve Yandex IMAP vb. uygulamaları tekrar tekrar senkron etmeden ve her bir platformda tekrar tekrar yenilemeden kullanabiliyordum. Buna benzer hala bir mail programı bulamadım. O yüzden çeşitli arayışlara girdim.

  • Airmail
‎Airmail 4
*** Apple Design Award 2017 Winner *** Airmail is a mail client designed with performance and intuitive interaction in mind optimized for macOS and iOS! Support for iCloud™, MS Exchange, Gmail™, Google™ Apps, IMAP, POP3, Yahoo!™, AOL™, Outlook.com™, Live.com™ Airmail was designed from the ground…

Airmail'a geçiş yaptım fakat, platformlar arasında senkron olmaması ve yenileme sürelerinin çok hızlı olmasından dolayı açıkçası pek memnun değilim, ancak arayüz ve işlevsellik olarak da en iyi çözüm şu anda Airmail gibi gözüküyor.

Tasarım açısından gerçekten iyi, karanlık modu, görünümü, tema bolluğu vb. bir çok opsiyonu var.

  • Spark
The best email client for iPhone, iPad, Mac and Android | Spark
Spark helps you take your inbox under control. Instantly see what’s important and quickly clean up the rest. Spark for Teams allows you to create, discuss, and share email with your colleagues

Birkaç denememden sonra süreklilik arz ettiremedim, spark kullanıcıları arasındaki hızlı yazışma özellikleri iyi, arayüzü yine güzel ancak, ben de kullanalı uzun zaman oldu, bir ara tekrar şans vermekte fayda var. Airmail'in de cihazlar arası senkron olmamasından dolayı, Spark da aynı işlevi birebir görecektir diye düşünüyorum. Spark ile ilgili en net hatırladığım biraz kafasına göre önemli, önemsiz ayrımı yaptığı için mail konusunda eski kafalı olan benim gibi birisinde çok sağlıklı bir deneyim yaşatmamıştı.

  • Outlook
‎Microsoft Outlook
A qualifying Office 365 subscription is required for Word, Excel, PowerPoint and Outlook. Connect. Organise. Get things done. Outlook brings your email, calendar, contacts together in one place so you can work efficiently. Office integration lets you share attachments from OneDrive, access conta…

Yılların eskitemediği dev, klasikçiler için vazgeçilmez. Açıkçası mobil uygulamasına çok şans verdim, web uygulamasının arayüzünü çok beğeniyorum, ancak hiç bir zaman ilk tercihim olmadı. Biraz daha kurumsal, bol mail yazışmalı iş yapanlar için epey iyidir diye düşünüyorum, özellikle kompleks kurallar sevenler için bir hayli iyi idi.

  • Postbox
The Power Email App - Postbox
The Power Email App for busy professionals, like you.

Yine başarılı arayüze ve işlevselliğe sahip uygulamalardan bir tanesi. Cloud değil de yerel çalışan uygulamalardan. Arayüzü güzel, özelleştirme seçeneceği çok fazla, uygulamayı kullanırken, hissiyatı da çok başarılı. Ancak yine senkronize tutkunu olan ben için tercih edilir bir uygulama olmadı mağlesef.

  • Canary Mail
‎Canary Mail
**Universal** Canary supports all your Gmail, iCloud, Office365, Yahoo, IMAP & Exchange accounts. **Contact Profiles** Access all your Contacts’ emails, files & even social media profiles in one place. **End-To-End Encryption** Encrypt emails seamlessly with Canary’s zero-setup encryption, or via …

Canary 2'yi sanırım ücretli almıştım, 3'ü çıkınca Pro için tekrar ücret istiyorlar, o yüzden satın almadım. Canary Mail'de Newton gibi iyi bir alternatif ancak tüm özelliklerini tam test etme fırsatı bulamadım. Tüm mail sağlayıcılarını, Proton mail gibi güvenli mail iddiasında olan mail sağlayıcılarını da barındırdığı için iyi bir alternatif, eskiden güvenli bir mail uygulaması üzerinden iletişim yapıyorlardı, şimdi ona benzer bir ibare göremedim.